LEEUWARDEN - PSV heeft optimaal geprofiteerd van het puntenverlies van de concurrentie. De Eindhovenaren wonnen zondag met 2-5 bij SC Cambuur en namen de koppositie in de Eredivisie over. Sven Mijnans was met drie doelpunten de grote man bij de ploeg van Peter Bosz.


PSV schiet uit de startblokken

PSV kende een droomstart tegen Cambuur, dat zeven competitieduels op rij ongeslagen was. Binnen een minuut kopte Mijnans een voorzet van Esmir Bajraktarevic binnen. De buitenspeler verving Ivan Perisic, die aan het duel met Club Brugge een hoofdwond had overgehouden.

Een kwartier later verdubbelde Mijnans de voorsprong na goed ingrijpen van Kodai Sano. Toen Ruben van Bommel in de negentiende minuut met een schot in de verre hoek ook de 0-3 maakte, leek een ruime overwinning al vroeg in de maak.

Cambuur brengt spanning terug na onderbreking

Kort daarna legde scheidsrechter Van der Eijk het duel stil, nadat enkele Cambuur-supporters bekers bier op het veld hadden gegooid. Na een onderbreking van tien minuten werd de wedstrijd hervat.

Cambuur wist vervolgens de spanning terug te brengen. Nicky Souren schoot vlak voor rust de 1-3 binnen en twaalf minuten voor tijd verkleinde Iwan Henstra de achterstand tot één doelpunt.

Hattrick Mijnans stelt overwinning veilig

Mijnans maakte met zijn derde treffer een einde aan de Friese hoop op een resultaat. In blessuretijd bepaalde Ayoni Santos met zijn eerste doelpunt voor PSV de eindstand op 2-5.

Door de nederlaag van Feyenoord bij Heerenveen en het gelijkspel tussen FC Twente en Ajax gaat PSV weer aan kop.